ما که هستیم

به سبزینا خوش آمدید!

اواخر سال ۱۳۹۶ بود که تورم در کشور شروع شد و متاسفانه اقلام ضروری به شدت افزایش قیمت داشت. اما قیمت خرید محصولات کشاورزی رشد محسوسی نداشته و قشر کارگر و کشاورز بودند که از این گرانی ها در عذاب بیشتری بودند.
در حالی که در بازار فروش همین محصولات با افزایش قیمتی چندین برابری مواجه بوده و مصرف کنندگان با قیمتی بالاتر از گذشته محصولات را دریافت میکردند.

شایان ذکر است زعفران سرایان بالاترین کیفیت و عیار زعفران را دارد. (محل زندگی ما: خراسان جنوبی، شهرستان سرایان است)
در زیر میتوانید نقشه شهر ما را مشاهده کنید.

تقریبا همه همشهریان ما حتی اگر کارمند یا کاسب و … باشند نیز در کنار شغل اصلی خود، کار کشاورزی انجام می دهند.
شروع کار ما برای بهبود وضعیت عرضه محصولات کشاورزی منطقه مان آغاز شد. در ابتدا تلاش ما در راستای یافتن راهکاری برای صادرات این محصولات بود اما پس از بررسی بازار به این نتیجه رسیدیم که بازار داخلی این محصولات نیز امکان فروش مناسب و بهبود وضعیت کشاورز را فراهم می آورد.

برای شروع تصمیم گرفتیم فروش اینترنتی این محصولات را آغاز کنیم، چرا که با فروش فیزیکی باز همان چرخه دلال ، پخش کننده و خرده فروش در پیش بود و در واقع مجددا ما باید محصول را به دلال بفروشیم و چرخه توزیع از دلال آغاز شود و در نهایت قیمت ارائه به مصرف کننده در حدود دو برابر قیمت ما می باشد.

حتی در این میان گاها افزودن ناخالصی به محصول، از طرف برخی از دلال ها اتفاق می افتاد تا سود بیشتری را برای خود کسب کنند و در واقع مشتری محصولی که دریافت میکند، علاوه بر قیمت بالاتر، دارای ناخالصی، تقلب و کیفیت پایین تر می بود.

چشم انداز ما

امیدواریم بتوانیم در آینده نه چندان دور علاوه بر محصولات منطقه خراسان جنوبی، سایر محصولات کشاورزی کشور را نیز به محصولات خود بیافزاییم. تا مصرف کنندگان داخلی، با قیمتی مناسب تر و کیفیت بهتر بتوانند محصول مورد نیاز خود را تهیه کنند. همچنین مصرف کنندگان خارج از ایران را نیز از محصولاتمان برخوردار کرده و صادرات محصولات کشاورزی را نیز آغاز کنیم.
امید است که روزی تولید در کشورمان جز مشاغل پرسود باشد، نه دلالی و واسطه گری

ماموریت ما

ماموریت اصلی سبزینا افزایش سود مصرف کننده و کشاورز از خرید است. این یعنی تهیه محصولات کشاورزی با قیمتی بالاتر از قیمت خرید دلال ها از کشاورزان و رساندن آن به مصرف کنندگان با قیمتی مناسب تر از قیمت خریدشان در فروشگاه ها می باشد.
امیدواریم تولید و کشاورزی که این روز ها با توجه به کمبود آب دچار مشکلاتی نیز شده است، دوباره رونق بگیرد.

هدف ما

هدف اصلی ما بهبود معیشت کشاورزان و حذف واسطه گری در محصولات کشاورزی می باشد. معتقدیم باید مصرف کننده با قیمتی مناسب تر محصولات را دریافت کند و تولید کننده نیز اجر زحماتش را دریافت کند.
از سوی دیگر مصرف کننده با اطمینان خاطر در مورد کیفیت، قیمت و نداشتن ناخالصی، محصول مورد نیازش را تهیه کند.

پیشنهاد میکنیم علاوه بر کیفیت، حتما قیمت محصولات ما را نیز با سایرین مقایسه کنید.
محصولات سبزینا دقیقا از شهر محل تولید که در نقشه بالا نیز میتوانید مشاهده کنید، ارسال می شود. این در راستای ایجاد اعتماد بیشتر برای مصرف کنندگان و از سوی دیگر کاهش هزینه های خدمات رسانی به مصرف کنندگان و مشتریان می باشد ( هزینه اجاره و نگهداری دفاتر کار و … در شهرستان ده ها برابر کمتر از هزینه های تهران و سایر شهر های بزرگ می باشد و به همین دلیل امکان کاهش قیمت ارائه محصولات نیز فراهم می گردد.)

اشتراک گذاری